"Mamo, tato, wolę wodę" - podsumowanie 2016/2017 rok szkolny Email

Od 1 marca do 30 czerwca w roku szkolnym 2016/2017, realizowany był w każdej grupie program edukacyjny „Mamo, tato, wolę wodę!”.

Głównym celem programu było podniesienie poziomu wiedzy dzieci na temat właściwości wody oraz jej wpływu na życie i zdrowie człowieka oraz zachęcenie do picia wody. Bohaterem kampanii była wodna postać - sympatyczny Zdrojek, który wprowadził dzieci w świat wody. Razem z nim odkrywały, skąd pochodzi woda, poznawały jej właściwości i zastosowanie. Dzieci poznały również znaczenie prawidłowego odżywiania się i prowadzenia zdrowego trybu życia, poznały sposoby oszczędzania wody w życiu codziennym oraz poszerzyły wiedzę na temat ekologii - recyklingu. Treści programu ,,Mamo, tato, wolę wodę!” zawarły się w sześciu jednostkach tematycznych:

1. Wodni Superbohaterowie.
2. Wielka Wyprawa Wodnych Superbohaterów.
3. Co mogą drzewa?
4. Co kryje las?
5. Super Bohaterowie są eko.
6.Zwykła-niezwykła butelka.


Na zakończenie realizacji programu dzieci z grupy "Jagódki”, wykonały wspólnie pracę plastyczne "Pojazd Quad”, która została wysłana na ogólnopolski konkurs "Zabawka z butelki. Do efektów realizacji programu „Mamo Tato wolę wodę” należy zaliczyć zwiększenie ilości wypijanej przez dzieci wody, doskonalenie nawyku zdrowego odżywiania się, aktywnego trybu życia, wzmocnienie więzi w grupie, zainteresowanie rodziców tematyką znaczenia wody dla organizmu człowieka.

Koordynatorem programu "Mamo, tato, wolę wodę” w naszym przedszkolu jest pani Anna Mokijewska-Sadło.

Poprawiony: piątek, 15 września 2017 19:22
 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj902
mod_vvisit_counterW tym tygodniu25335
mod_vvisit_counterW tym miesiącu63708
mod_vvisit_counterWszystkich1925925

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 329 gości 

Tylko dla pracowników