Mamy certyfikat - "Kubusiowych Przyjaciół Przyrody” Email

Od października do 30 czerwca w roku szkolnym 2016/2017, realizowany był w każdej grupie program ogólnopolski „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Głównym Bohaterem wszystkich zajęć edukacyjnych był Kubuś, który pokazywał dzieciom piękno natury i uczył, jak ją chronić. Najmłodsi mogli przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni, a przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznały rośliny i zwierzęta, nauczyły się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, a także jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku. Treści programu ,,Kubusiowi Przyjaciele Natury” zawarły się w sześciu jednostkach tematycznych:

1. Jesteśmy częścią przyrody.
2. Dlaczego ruch jest ważny?
3. Porządek w śmieciach? Segregujemy!
4. Chcemy oddychać świeżym powietrzem.
5. Dlaczego warto oszczędzać? Energia i woda na wagę złota!
6. Oszczędzamy wodę.


Do efektów realizacji programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” należy zaliczyć poznanie podstawowych zachowań proekologicznych. Dzieci dowiedziały się, jak dbać o przyrodę. Nauczyły się zasad pielęgnacji roślin.  Przedszkolaki już wiedzą jak ważną rolę odgrywają różne formy ruchowe dla ich zdrowia oraz co to jest recykling i w jaki sposób należy segregować odpady.

Koordynatorem programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w naszym przedszkolu jest pani Anna Mokijewska-Sadło.

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj882
mod_vvisit_counterW tym tygodniu9155
mod_vvisit_counterW tym miesiącu59629
mod_vvisit_counterWszystkich1845104

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

Tylko dla pracowników