Spotkanie ze zwierzętami egzotycznymi podopiecznymi Fundacji Epicrates Email

 

We wtorek 8 maja odwiedzili nas Pan Kacper Stanicki oraz Pan Bartek Gorzkowski- wieloletni pracownik Lubelskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, a jednocześnie założyciel Fundacji Epicrates, opiekującej się zwierzętami egzotycznymi. Lubelskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, znajdujące się przy ul. Metalurgicznej, jako jedyne w Polsce posiada tzw. Egzotarium, czyli specjalne miejsce, do którego trafiają bezdomne, porzucone lub przemycane, a uratowane zwierzęta egzotyczne. Pan Bartek oraz Pan Kacper przyjechali do nas z gekonem, agamą, wężami, żółwiem Puzzlem, oraz Ślimakiem Olbrzymim. Panowie w bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam historię każdego zwierzątka oraz zwierząt przebywających w Lubelskim Egzotarium. Mieliśmy okazję pogłaskać węże, jaszczurki czy podrapać żółwia stepowego. To było spotkanie pełne wrażeń, a jednocześnie wspaniała i pouczająca „żywa” lekcja przyrody, mająca na celu uświadomienie dzieciom, że posiadanie zwierząt szczególnie egzotycznych to ogromna odpowiedzialność.

Dziękujemy za spotkanie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

Poprawiony: środa, 09 maja 2012 19:14
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 87 gości 

Tylko dla pracowników