Z matematyką za pan brat Email

Edukacja matematyczna to nie tylko uczenie dziecka umiejętności i wiedzy z matematyki, przyczynia się ona przede wszystkim do rozwoju poznawczego dzieci. W edukacji matematycznej przedszkolaków najważniejsze są osobiste doświadczenia dziecka, dzięki niej dzieci uczą się obserwacji, interpretowania danych, analizowania i syntetyzowania.

Dzieci z grupy Muchomorki bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach, w których same doświadczają, badają, mogą interpretować czy analizować. Na ostatnich zajęciach dzieci zapoznały się z podstawowymi figurami geometrycznymi. Odkrywanie pojęć z zakresu geometrii przez dziecko jest bezpośrednio związane z jego życiem codziennym, dlatego przedszkolaki z wykorzystaniem darów Froebela dowiedziały się, że oprócz znanych im figur płaskich, takich jak koło, kwadrat, trójkąt i prostokąt istnieją także figury przestrzenne, z których zbudowany jest otaczający nas świat.

Przedszkolaki potrafią już nazwać podstawowe figury geometryczne oraz odnajdują je w otaczającym świecie. Umiejętnie manipulują figurami tak, aby wyrazić swoje wyobrażenie rzeczywistości. Na zajęciach przedszkolaki samodzielnie wykonały wymyślone przez siebie domki, o których następnie opowiedziały pozostałym dzieciom. Budowle okazały się bardzo ciekawe, były pełne kolorów i wzorów, dzieci tworząc swoje budowle zwracały uwagę na detale takie jak schody, balkon, a także, elementy znajdujące się w okolicy domu. Zajęcia zwróciły uwagę nie tylko na bogatą wyobraźnię naszych przedszkolaków, ale także pokazały rozwijającą się inteligencję przestrzenną dzieci.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 249 gości 

Tylko dla pracowników