Lubimy czystą wodę Email

Dzieci w wieku przedszkolnym są ciekawe tego co je otacza, najlepszym więc sposobem zaspokojenia ich naturalnej ciekawości są zabawy badawcze i eksperymenty.

Dzieci z grupy „Muchomorki” na zajęciach z tematyki ekologicznej poprzez samodzielne doświadczenia i obserwacje zapoznały się z właściwościami wody. Poza wiadomościami dotyczącymi jak ważna jest dla życia woda, do czego nam służy oraz gdzie występuje, dzieci wiedzą już jak ją oszczędzać, gdzie jest oczyszczana oraz jakie właściwości muszą posiadać przedmioty by nie utonąć. Przedszkolaki miały okazje stworzyć prosty filtr przez który przelały brudną wodę i obserwowały jak wyglądała ona przed i po oczyszczeniu, określały również poziom wody w różnych rodzajach naczyń.

Takie zabawy łącząc w sobie zabawę i naukę stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 150 gości 

Tylko dla pracowników