Szkolenie z pierwszej pomocy dla przedszkolaków Email

W dniu 22 i 23 maja w naszym przedszkolu odbyło się szkolenie z udzielania pierwszej pomocy dla naszych dzieci. Szkolenie zostało zorganizowane przez Radę Rodziców naszego przedszkola, za co serdecznie dziękujemy!

W ramach szkolenia do przedszkola zaproszona została Pani Marta Brodowska, która jest ratownikiem medycznym. Dzieci w ciekawy sposób, bo z udziałem pluszowych bohaterów zapoznały się z zasadami udzielania pierwszej pomocy, przypomniały sobie numery alarmowe, dowiedziały się jak należy zachować się podczas wypadku, jak zadzwonić na pogotowie oraz zgłosić zauważone zagrożenie.

Przedszkolaki poznały przedmioty i urządzenia używane w codziennej pracy ratowników medycznych, dowiedziały się do czego służy między innymi pulsoksymetr, koc ratunkowy czy resuscytator Ambu. Dzieci młodsze miały okazję samodzielnie spróbować zabandażować rękę lub nogę koleżankom i kolegom a starsze wykonać gipsowanie. Przedszkolakom bardzo podobało się szkolenie i jego forma, a zdobyte i utrwalone przez nich wiadomości mogą pomóc w uratowaniu komuś zdrowia a nawet życia.

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za zajęcia!

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 130 gości 

Tylko dla pracowników