ALKOHOL - WRÓG OGNISKA DOMOWEGO Email

Projekt profilaktyczny "Alkohol - wróg ogniska domowego" realizowany jest w naszym przedszkolu i ma na celu:

• wspieranie środowiska rodzinnego w zakresie profilaktyki uzależnień;
  • propagowanie wśród dzieci i rodziców zdrowego oraz wolnego od nałogów stylu życia;
  • rozwijanie u dzieci umiejętności radzenia sobie z codziennymi problemami;
  • wspieranie środowiska rodzinnego poprzez pokazanie rodzicom alternatywnych i twórczych form spędzania wolnego czasu z dzieckiem;
  • wyrabianie zamiłowania do wycieczek jako źródła zdrowia, radości, wypoczynku rekreacji i wspólnie spędzonego czasu z rodzicami;
  • rozwijanie świadomości rodziców o negatywnych skutkach nadużywania alkoholu.

Dzięki przyznanym środkom zostały zorganizowane poszczególne zadania:

• realizacja programu „Przyjaciele Zippiego”;
  • warsztaty dla rodziców „Rodzina bez alkoholu” prowadzone przez specjalistę ds. uzależnień z Ośrodka Terapeutyczno- Szkoleniowego Lublin;

• wycieczka do Placu rozrywki - "Jumbo" w Ludwinie dzieci wraz z ich rodzicami.

Działania profilaktyczne mają na celu kształtowanie i budowanie silnego środowiska wychowawczego (dom- przedszkole) oraz poczucia wspólnej odpowiedzialności za wychowanie dzieci, a także stworzenie im prawidłowych warunków do rozwoju i dawanie pozytywnych wzorców do naśladowania w życiu.

Ponadto naszym celem jest wytworzenie atmosfery dającej dzieciom poczucie bezpieczeństwa, ciepła i radości poprzez bliski kontakt ze swoimi rodzicami, natomiast rodzice dzięki wyjazdom i warsztatom mają okazję odpocząć od codziennych problemów, poznać nowe ciekawe miejsca kultury i miło spędzić czas bez używek.

Pamiętajmy, jako wychowawcy i nauczyciele ponosimy współodpowiedzialność za zapobieganie uzależnieniom i promocję zdrowia.

Koordynatorem projektu jest p. Urszula Pytka.

Dnia 30.05.2018 r. w ramach realizacji projektu profilaktycznego "Alkohol- wróg ogniska domowego" zorganizowana została wycieczka do Parku Rozrywki "Jumbo" w Ludwinie. W wycieczce uczestniczyły dzieci z grupy "Krasnoludki", "Muchomorki" i ,"Motylki" wraz z rodzicami.

Celem wycieczki była:
- integracja rodziców i dzieci;
- ukazanie rodzicom alternatywnych form spędzania wolnego czasu ze swoimi dziećmi;
-  wyrabianie zamiłowania do wycieczek jako źródła zdrowia, wypoczynku, radości, rekreacji oraz wspólnie spędzonego czasu z rodzicami.

Przedszkolaki korzystały z placu zabaw wyposażonego w wiele urządzeń do wspaniałej zabawy na świeżym powietrzu: zjeżdżalnie, tory przeszkód, zamki do skakania, trampoliny. Gdy poczuliśmy się zmęczeni były inne atrakcje (rzutki, wygodne leżaki do odpoczynku). Była również miła niespodzianka: pyszne lody oraz popcorn.
Było wspaniale, dzieci spędziły czas na dobrej rozrywce w atmosferze dającej poczucie ciepła, bezpieczeństwa i radości poprzez bliski kontakt ze swoimi rodzicami.

ZMĘCZENI ALE RADOŚNI Z UŚMIECHNIĘTYMI I OPALONYMI  BUZIAMI WRÓCILIŚMY DO PRZEDSZKOLA NA PYSZNY OBIADEK.

Poprawiony: niedziela, 23 września 2018 19:59

mod_vvisit_counterWszystkich1753895