PROGRAM EDUKACJI ANTYNIKOTYNOWEJ "CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS" Email

Przedszkolny Program Edukacji Antynikotynowej pt. „Czyste powietrze wokół nas” adresowany jest do dzieci pięcio- i sześcioletnich oraz ich rodziców.

Celem programu jest wzrost kompetencji rodziców w zakresie ochrony dzieci przed ekspozycją na dym tytoniowy oraz zwiększenie umiejętności dzieci w zakresie radzenia sobie w sytuacjach, gdy przebywają w zadymionych pomieszczeniach lub gdy dorośli palą przy nich tytoń.

Program jest pierwszym etapem edukacji prozdrowotnej dzieci w zakresie nabywania wiedzy na temat szkodliwości palenia. Zajęcia edukacyjne dla dzieci oraz rodziców prowadzą wychowawcy grup przedszkolnych wykorzystując materiały edukacyjne przygotowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną.

Logo programu to zielony „Dinuś”, który przeprowadza dzieci przez kolejne etapy programu.


Koordynatorem programu jest p. Urszula Pytka.

 

NASZE GRUPY

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj293
mod_vvisit_counterW tym tygodniu293
mod_vvisit_counterW tym miesiącu29569
mod_vvisit_counterWszystkich1547439