Spotkanie z pracownikiem PGKiM w Łęcznej Email

W ramach zaplanowanych zadań w projekcie ekologicznym "Dzieci kontra śmieci" do przedszkola został zaproszony pracownik Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łęcznej. Zaproszony gość rozmawiał z dziećmi o segregacji śmieci w ich najbliższym otoczeniu (dom, przedszkole, miasto). Zapoznał dzieci z workami w różnych kolorach i z ich przeznaczeniem. Następnie wyjaśnił dzieciom dlaczego segregujemy  odpady, co to są odpady komunalne a także jak wtórnie wykorzystywane są odpady np. opony, plastik, szkło. Przedszkolaki również dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem odpowiadając na pytania. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały kolorowankę "Jak segregujemy śmieci?. W swoich salach wszyscy mieli za zadanie pokolorować rysunki pojemników i odpadów  zgodnie z rzeczywistym kolorem.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 176 gości 

Tylko dla pracowników