MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA” Email

Nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Piękna Nasza Polska Cała”. Koordynatorem jest Agnieszka Dubaj.

Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową i kierunkiem polityki oświatowej MEN.

Projekt jest odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości.

Celem jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci.

Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 - od 1.09.2018r. do 31.12.2018r., zadania są podzielone na poszczególne grupy, angażujemy w ten sposób całą placówkę.

Zadania, które wybraliśmy do zrealizowania:

1.Nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego - grupa Krasnoludki

2. Apel z okazji 11 listopada- grupa Słoneczka

3.Nauka piosenki „Rodzinny Kraj” lub innej piosenki o tematyce patriotycznej- grupa Słoneczka

4. Nauka tańca ludowego- grupa Krasnoludki

5. Nauka wiersza patriotycznego- grupa Muchomorki

6. Zorganizowanie kącika „Piękna nasza Polska cała” - grupa Krasnoludki

7. Praca plastyczna grupowa „Strój ludowy naszego regionu”- grupa Jagódki

8. Zabawa ludowa- grupa Skrzaty

9. „Według przepisu Babci i Dziadka” – wykonanie z dziećmi regionalnej potrawy- grupa Muchomorki , grupa Jagódki

10.”Piękna nasza Polska cała”- wysłanie pocztówki swojej miejscowości – grupa Motylki

11. Konkurs plastyczny dla dzieci i rodziców „Moja mała Ojczyzna” - grupa Jagódki

12. „Drzewo Pamięci”- zasadzenie drzewa- grupa Krasnoludki

13.”Szlakiem historii”- zorganizowanie wycieczki – zwiedzanie zabytków kultury regionalnej - grupa Muchomorki

14. Zawody sportowe pt. „Biało - czerwoni”- grupa Słoneczka

Prosimy wszystkich rodziców, aby wyrazili zgody na udział dzieci w projekcie i wykorzystanie wizerunku.

Są one do podpisania u wychowawców grup.

Dziękujemy.

Poprawiony: wtorek, 13 listopada 2018 19:00