Uroczyste obchody Święta Niepodległości Email

„Dzisiaj wielka jest rocznica -
Jedenasty listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę,
Hołd wdzięczności Polska składa.

Im to bowiem zawdzięczamy
Wolność - polską mowę w szkole,
To że tylko z ksiąg historii
Poznajemy dziś niewolę.

Uroczyście biją dzwony,
W mieście flagi rozwinięto...
I me serce się raduje,
Że obchodzą Polskie Święto.”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii Polski. W tym roku ma ona szczególne znaczenie, ponieważ obchodzimy 100 letnią rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akademię z tej okazji dla całego przedszkola przygotowała grupa Słoneczek. Dzieci uroczyście ubrane w nastroju powagi wyraziły szacunek dla Ojczyzny i symboli narodowych poprzez wiersze, piosenki i pieśni patriotyczne. Występ wzbogacił taniec dziewczynek do pieśni patriotycznej „Białe róże”. Na koniec wspólnego świętowania wręczone zostały nagrody w konkursie plastycznym „Moja mała ojczyzna” zorganizowanym w ramach realizowanego projektu „Piękna nasza Polska cała”.

Poprawiony: sobota, 10 listopada 2018 21:42
 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj1609
mod_vvisit_counterW tym tygodniu15366
mod_vvisit_counterW tym miesiącu67313
mod_vvisit_counterWszystkich2180283

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 171 gości 

Tylko dla pracowników