Pani Basia czyta w "Słoneczkach" Email

15 maja w ostatnim dniu, kiedy obchodzimy ustanowiony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich „Tygodniu Bibliotek” chcąc zaszczepić w dzieciach pasję do książki, naszą grupę odwiedziła Pani Basia z zaprzyjaźnionej nam biblioteki im. Z. Herberta w Łęcznej.

Pani Basia przeczytała dzieciom jedną z książek z naszego magicznego kuferka pt. „Kto pocieszy Maciupka”. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały pięknej historii mówiącej jak pokonywać własne lęki i ograniczenia. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Basi za włącznie realizowane w naszym przedszkolu projekty czytelnicze.

Częste czytanie jest bardzo ważnym źródłem oddziaływania na osobowość dzieci, wpływa na rozwój ich wyobraźni oraz wspiera rozwój emocjonalny najmłodszych, dlatego nasze przedszkole promuje czytelnictwo biorąc udział w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” oraz projekcie „Biblioteka Przedszkolaka”.

mod_vvisit_counterWszystkich2514694