Jak udzielić pierwszej pomocy? - Zajęcia z cyklu "Bezpieczne wakacje" Email

17 czerwca w naszym przedszkolu odbyły się prelekcje z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadziła pani Klaudia - studentka medycyny, wolontariuszka fundacji AfricaMed.

Podczas zorganizowanych w grupach prelekcji dzieci poczuły się niczym mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowały czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, złamań i ukąszeń. Duże wrażenie na dzieciach zrobił fantom, na którym dzieciaki uczyły się podstaw reanimacji.
Dziękujemy pani Klaudii za stworzenie miłej atmosfery oraz rozbudzenie ciekawości przedszkolaków.

Zachęcamy do wsparcia fundacji AfricaMed (więcej informacji na temat organizacji na stronie: www.africamed.org oraz na fanpage'u na facebook)

mod_vvisit_counterWszystkich2348287