Ogródek przedszkolny Email

Ogródek przedszkolny powstał w celu kształtowania u dzieci postawy ekologicznej, nauki posługiwania się prostymi narzędziami ogrodniczymi oraz wyrobienia u nich nawyku systematycznego pielęgnowania roślin.

Przedszkolny warzywniak służy także do zapoznawania dzieci z etapami rozwoju roślin oraz daje możliwość obserwacji zmian zachodzących w wyglądzie roślin w ciągu roku.

Wiosną dzieci uczestniczą w sadzeniu roślin, a plony w postaci owoców i warzyw są degustowane podczas posiłków przedszkolnych. W ciągu roku zaś przedszkolaki dbają o ogródek podlewając go. Dzieci podczas wizyt w ogródku warzywnym poznają różnorodne gatunki roślin występujących w ogrodzie takich jak: zioła, warzywa i owoce.

 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj145
mod_vvisit_counterW tym tygodniu11289
mod_vvisit_counterW tym miesiącu37748
mod_vvisit_counterWszystkich2514699

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 124 gości 

Tylko dla pracowników