MIĘDZYNARODOWY PROJEKT EDUKACYJNY "MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY" Email

Nasze Przedszkole przystąpiło do realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Projekt realizowany jest w dwóch grupach: w Skrzatach i Muchomorkach. Koordynatorami w placówce są Anna Mokijewska – Sadło i Agnieszka Dubaj.

Celem głównym projektu jest rozwijanie i promowanie czytelnictwa we współpracy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami podstawowymi, szkołami specjalnymi, szkolnymi świetlicami, bibliotekami szkolnymi i publicznymi w całej Polsce i za granicą.

Cele szczegółowe:
a) zachęcanie dorosłych do głośnego czytania dzieciom - uświadomienie roli czytelnictwa w życiu dziecka, wyrabianie właściwych nawyków czytelniczych;
b) tworzenie warunków do różnorodnej aktywności dzieci w toku realizacji zadań stawianych przez nauczyciela;
c) wprowadzenie dziecka w świat literatury;
d) budzenie zaciekawienia książką przez zabawy, piosenki, twórczość plastyczną;
e) przekazywanie za pośrednictwem literatury wartości moralnych;
f) kształcenie u dzieci umiejętności słuchania tekstu czytanego;
g) rozwijanie samodzielności, kreatywności i innowacyjności u dzieci;
h) rozwijanie kompetencji cyfrowych dzieci i nauczycieli;
i) kształtowanie postaw patriotycznych u dzieci;
j) włączenie w życie przedszkola rodziców oraz przedstawicieli środowiska lokalnego;
k) promocja przedszkola;
l) rozwijanie współpracy między nauczycielami.

Projekt jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego oraz kierunkami polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2019/2020.

Autorem projektu jest Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej.

Organizatorem projektu w roku szkolnym 2019/2020 jest Grupa MAC S.A. (właściciel marek MAC Edukacja, MAC Technologie i MAC Dydaktyka), z siedzibą w Kielcach, przy ulicy Witosa 76 przy współpracy z CEBP 24.12 Sp. z o.o. wydawcą miesięcznika Bliżej Przedszkola.

Realizacja Projektu w roku szkolnym 2019/2020 zaplanowana jest - od 09.09.2019r. do 31.05.2020r.

"Mały miś w świecie wielkiej literatury" moduły:
1. Mały miś - czytające Przedszkolaki
2. Misiowy wolontariat