Dzień Krajobrazu 2019 Email

W 2016 r. Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (GDOŚ) ogłosiła 20 października Dniem Krajobrazu. Data ta nie była przypadkowa - to dzień podpisania Europejskiej Konwencji Krajobrazowej.

W obliczu coraz bardziej uszczuplających się zasobów wody w przyrodzie, Trzeci Międzynarodowy Dzień Krajobrazu promował wartość wody w krajobrazie. W ramach obchodów Dnia Krajobrazu, w naszym Przedszkolu zorganizowaliśmy działania mające na celu przekazanie wiedzy na temat krajobrazu naszego miasta. Szczególną uwagę zwróciliśmy na funkcję i znaczenie rzek przepływających przez Łęczną.

Podjęte działania to:

1. "Spacery krajobrazowe" do Parku Podzamcze nad rzekę Wieprz i Świnkę

2. Projekcja filmu "Znaczenie wody w przyrodzie"

3. Głośne czytanie "Legendydy o rzece Wieprz"

4. Wystawa prac plastycznych pt. "Woda w krajobrazie Łęcznej"

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 84 gości 

Tylko dla pracowników