Kącik regionalny - Projekt Piękna Nasza Polska Cała Email

Tradycje, zwyczaje i sztuka ludowa jest częścią historii i naszej kultury. Poznawanie folkloru przez dzieci w różnych jego przejawach jest jednym z elementów, który ma wpływ na budzenie świadomości narodowej. W naszej placówce stworzyliśmy "Kącik regionalny", dzięki czemu przedszkolaki mają możliwość poznania swoich korzeni, dostrzeżenia tego, co zmieniło się przez pokolenia w otaczającym świecie i kulturze, zwyczajach i języku. Kącik jest również sentymentalną podróżą w czasy minione dla rodziców i dziadków naszych przedszkolaków. Zgromadzone przedmioty pomogły uzmysłowić dzieciom jak wielka jest różnorodność i bogactwo wytworów myśli i rąk naszych przodków. Wystawa powstała dzięki życzliwości wielu ludzi, którzy podzielili się z nami swoimi rodzinnymi pamiątkami i "skarbami".

Kącik regionalny przygotowały: Anna Gomuła- Dobosz i Angelika Bukszyńska

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 85 gości 

Tylko dla pracowników