Turniej wiedzy patriotycznej Email

W naszej placówce w sposób szczególny staraliśmy się uczcić kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, Przegląd poezji patriotycznej a kolejnym z działań był zorganizowany TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ dla dzieci 5-letnich z grup „Krasnoludki” oraz „Słoneczka”

Cele turnieju:

• Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska;
  • Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej wśród dzieci;
  • Poznawanie wybranych miast i regionów naszego kraju;
  • Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny;

Turniej rozpoczął się od odśpiewania przez dzieci oraz zaproszonych gości Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie wszystkie przedszkolaki dumnie wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Kto Ty jestes?”. Wychowawczynie obydwu grup wyłoniły 5 osobowe składy. Zarówno drużyna „Słoneczka” jak i „Krasnoludki” posiadają imponującą wiedzę na temat naszej Ojczyzny i bez problemu poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi konkurencjami. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i drobne upominki. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze przedszkole wychowuje dzieci na MAŁYCH PATRIOTÓW.

Turniej został przygotowany przez p. Alicję oraz Olgę