Turniej wiedzy patriotycznej Email

W naszej placówce w sposób szczególny staraliśmy się uczcić kolejną rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W ramach projektu „Piękna nasza Polska cała” odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości, Przegląd poezji patriotycznej a kolejnym z działań był zorganizowany TURNIEJ WIEDZY PATRIOTYCZNEJ dla dzieci 5-letnich z grup „Krasnoludki” oraz „Słoneczka”

Cele turnieju:

  • Budzenie świadomości narodowej poprzez nabywanie przekonania, że jesteśmy Polakami, urodziliśmy się w Polsce, mówimy po polsku, naszą Ojczyzną jest Polska;
  • Budowanie przywiązania do Ojczyzny i kształtowania dumy narodowej wśród dzieci;
  • Poznawanie wybranych miast i regionów naszego kraju;
  • Rozwijanie zainteresowania pięknem naszej Ojczyzny;

Turniej rozpoczął się od odśpiewania przez dzieci oraz zaproszonych gości Hymnu Polski „Mazurka Dąbrowskiego”, następnie wszystkie przedszkolaki dumnie wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Kto Ty jestes?”. Wychowawczynie obydwu grup wyłoniły 5 osobowe składy. Zarówno drużyna „Słoneczka” jak i „Krasnoludki” posiadają imponującą wiedzę na temat naszej Ojczyzny i bez problemu poradziły sobie ze wszystkimi przygotowanymi konkurencjami. Na wszystkich uczestników czekały dyplomy i drobne upominki. Możemy śmiało powiedzieć, że nasze przedszkole wychowuje dzieci na MAŁYCH PATRIOTÓW.

Turniej został przygotowany przez p. Alicję oraz Olgę

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 208 gości 

Tylko dla pracowników