Drzewko za makulaturę - akcja Email

W październiku cała społeczność przedszkolna przyłączyła się do akcji „Drzewko za makulaturę”. Akcję zorganizował Kurier Lubelski i Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie, partnerem akcji był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Celem przedsięwzięcia było uświadomienie społeczeństwu, jak ważny jest recykling.

W naszym przedszkolu, zbiórkę makulatury poprzedziły rozmowy z dziećmi dotyczące znaczenia drzew w ekosystemie i wyjaśnienia pojęcia recyklingu. W sumie zebraliśmy około 200 kg niepotrzebnych gazet, książek i papierów. Dzięki pomocy pani Agnieszki, mamy jednego z „Krasnoludków” dostarczyliśmy makulaturę do punktu zbiórki i zdobyliśmy drzewka owocowe, jarząb i buk zwyczajny. W czasie akcji, leśnicy udzielali informacji na tematy związane z gospodarką leśną oraz przeprowadzali instruktaż sadzenia drzewek. Zdobyta wiedzę wykorzystaliśmy podczas wysadzania sadzonek wokół przedszkola.

 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 

Tylko dla pracowników