Bezpieczeństwo dzieci w mediach - internet - zajęcia z pracownikiem PCPR Email

20 i 27 listopada w ramach przedszkolnego projektu "Bezpieczne Dziecko w Mediach" odbyły się dwa spotkania z panią psycholog Martą Ś. z PCPR.

Tematyka pierwszych zajęć dotyczyła pojęcia internet – sieć, p. Marta w bardzo ciekawy sposób przedstawiła dzieciom czym jest to medium oraz pokazała wiele innych, ciekawszych form spędzania czasu niż przed laptopem, telewizorem czy tabletem. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane, chętnie uczestniczyły w zajęciach.

Na kolejnym spotkaniu dzieci poznały pojęcie Przyjaciel, wspólnie stwierdziły, że lepiej pobawić się z kolegą, porozmawiać niż np. grać w grę na komputerze.

Zajęcia były ciekawe, przedszkolaki będą na pewno chętniej korzystały z innych form spędzania czasu wolnego niż komputer, tablet, internet czy komórka.