Spotkanie z panem pszczelarzem Email

 

12. 04. odwiedził nasze przedszkole niezwykły gość: pan pszczelarz. Pszczelarz opowiadał dzieciom, jak dawniej wyglądały ule, z czego były zrobione, a potem odkrył przed dziećmi tajemnicę, co znajduje się w środku ula. Porównał ul do zamku, w którym mieszka królowa ze swoim dworem. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały "komnaty" pszczół i ich królowej. Wysłuchały opowiadania o pracy pszczół, rolach pełnionych w ulu przez królową, robotnice, strażników. Widziały na dużych planszach rój pszczół na drzewie, królową, pszczołę niosącą pyłek na odnóżach i obejrzały z bliska prawdziwy plaster miodu. Dowiedziały się wiele ciekawostek o życiu pszczół i pracy pszczelarza, o różnych rodzajach miodu  i jego leczniczych właściwościach. Na koniec dzieci zostały poczęstowane "kapką" miodu na wafelku oraz otrzymały nabierak do miodu. Dzień upłyną w miłej i serdecznej atmosferze. 

Poprawiony: niedziela, 12 maja 2013 18:23
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 224 gości 

Tylko dla pracowników