Wycieczka do Podziemi Kredowych w Chełmie Email

 

05.06.2013 r. grupy 5 i 6 latków wybrały się w podróż do Chełma. Przedszkolaki zwiedzały Podziemia Kredowe i przekonały się, że skała na której leży miasto, jest wewnątrz dziurawa jak ser szwajcarski. Podziemia po których spacerowały dzieci znajdowały się pod centralną częścią Chełma. Mali odkrywcy wykazali się ogromną odwagą podczas spotkania z mieszkającym w podziemnych korytarzach duchem Bieluchem. Pomimo panującej niskiej temperatury chyba nikomu nie było zimno, a na pewno nie w obecności białego niedźwiedzia opowiadającego legendę o herbie Chełma. Trasa turystyczna rozciągała się pod chełmską starówką, ulicami Lubelską, Lwowską, Kopernika… w czasie zwiedzania przewodnik objaśniał kolejno pod jakimi ulicami znajdują się korytarze. Wewnątrz można było oglądać wiele ekspozycji archeologicznych i górniczych. Wiele emocji wśród dzieci wzbudziły plastikowe nietoperze i pająk ptasznik wiszący nad głowami zwiedzających. Po długiej wędrówce po podziemnej krainie wszyscy mieli ochotę na małe „co nieco” . 

Poprawiony: czwartek, 20 czerwca 2013 18:45
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 192 gości 

Tylko dla pracowników