"Zgadnij co ukrywa owoc?" - zajęcia w grupie 4-latków Email

W grupie 4-latków realizowany był temat dotyczący zdrowego odżywiania. Zabawy badawcze rozpoczęliśmy od przypomnienia o konieczności umycia owoców i rąk, przygotowania nakrycia głowy. Każde dziecko miało przydzielone zadanie- pokroić owoce w drobną kostkę, cząsteczki i plasterki, wyjąć pestki itp.   Wykonaliśmy sałatkę owocową oraz sok ze świeżych jabłek, przy użyciu sokowirówki.   Podczas pracy rozmawialiśmy nie tylko o tym, że po krojeniu owoce szybko tracą witaminy, dlatego sok i sałatki są najzdrowsze zaraz po przyrządzeniu, lecz także o pozostałych konsumentach owoców- ptakach, ślimakach i innych zwierzętach. Po skończonej pracy, posprzątaniu  mogliśmy usiąść do wspólnego ucztowania.

Lubimy owoce!  Pycha sok!


 


Poprawiony: czwartek, 07 listopada 2013 18:38
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Tylko dla pracowników