"Jagódki" posadziły drzewo Email

Drzewo to najpiękniejszy pomnik, jaki można człowiekowi wystawić. Jest nadzieją istnienia. Dzień Drzewa wymyślił w 1872r. w USA znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”. Idea ta trafiła do Europy w 1951r. Od kilku lat w dniu 10 października w Polsce obchodzony jest Dzień Drzewa.

Hasło tegorocznego Święta to: „Nie siedź w domu, wyjdź i posadź drzewo”. W ramach tego święta czterolatki z grupy „Jagódki” posadziły drzewo. Przez cały tydzień (21-25 październik) towarzyszył dzieciom program edukacji ekologicznej. Rozmawiały, badały, obserwowały drzewa w ogrodzie przedszkolnym oraz w parku. Myślimy, że cel zainspirowania młodych ludzi do podejmowania działań proekologicznych dotyczących sadzenia i ochrony drzew został osiągnięty.Każdy z Nas może pomóc w propagowaniu tej idei, sadząc własne drzewo dla pokoju (tak jak zrobiono to 20 października na granicy polsko –słowackiej i czeskiej)!

Gorąco zapraszamy Państwa do przyłączenia się do nas.

 

 

Poprawiony: środa, 30 października 2013 18:43
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 

Tylko dla pracowników