Spotkanie z farmaceutką - mamą Kornelki "Rodzic Ekspert" Email

24 października 2013r. gościliśmy w przedszkolu mamę Kornelki (gr. „Jagódki”) Panią Agatę, która pracuje w Aptece. Podzieliła się ona z maluchami swoją pasją zawodową w ramach działań RODZIC EKSPERT. Dzieci z grup „Jagódki” i „Skrzaty” miały możliwość poznania sposobu przygotowywania lekarstw, oznaczeń na lekarstwach, sposobów ich zażywania. Przygotowywały samodzielnie miksturę z cukru i wsypywały do specjalnych opłatków tworząc „smaczne tabletki”. Pani Agata opowiadała im o swojej pracy bardzo ciekawie, a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciu. Już teraz wiedzą, że nie mogą samodzielnie zażywać lekarstw choć są takie ładne i przypominają żelki, cukierki, lizaki.

Dziękujemy bardzo mocno Pani Agacie za wizytę w naszym przedszkolu i pomoc w zrozumieniu ważnych spraw związanych z kształtowaniem właściwych postaw i zachowań w sytuacjach choroby oraz za wspaniałe prezenty.

Gorąco zachęcamy innych rodziców chcących podzielić się swoimi pasjami, zainteresowaniami, doświadczeniami zawodowymi do występowania w roli eksperta. 

 

Poprawiony: środa, 30 października 2013 18:46
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 141 gości 

Tylko dla pracowników