Badanie słuchu w przedszkolu Email

Lekarze biją na alarm 20 proc. polskich dzieci w wieku szkolnym cierpi na wady słuchu. Z powodu tych wad, dzieci mogą mieć problemy w nauce i trudności w mówieniu, czytaniu i pisaniu, dlatego bardzo ważne jest ich wczesne wykrywanie i leczenie.

Upośledzenie słuchu może być następstwem przebytych infekcji, głównie dróg oddechowych. Nawet podczas banalnego kataru wysięk i obrzęk pojawiają się nie tylko w nosie, ale też w gardle i uchu środkowym. Źle leczone bądź "przechodzone" infekcje kataralne sprawiają, że w uchu gromadzi się płyn, przez co dziecko gorzej słyszy. Nieleczone schorzenie może prowadzić do trwałych zmian. Dziecko może gorzej słyszeć także po przebytych infekcjach: angina, świnka czy odra lub na skutek przerostu trzeciego migdałka.

Rodzicu musisz zachować czujność. Obserwuj wnikliwie swoje dziecko, gdy zauważysz coś niepokojącego, szczególnie po przebytej infekcji poproś pediatrę aby zbadał słuch dziecka - przenośnym aparatem do przesiewowego badania słuchu. Jeśli nie będzie mógł takiego badania przeprowadzić skieruje je do laryngologa.

dr n. med. Anna Geremek, otolaryngolog, specjalista audiolog,, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu w Warszawie

Rodzice muszą zachować czujność

Obserwuj wnikliwie swoje dzieci. Gdy zauważysz coś niepokojącego, poprośmy pediatrę, żeby zbadał mu słuch. Dopilnuj, by zawsze zrobił to podczas wizyty kontrolnej po infekcji górnych dróg oddechowych albo chorobie zakaźnej. Wielu lekarzy ma w gabinecie przenośny aparat do przesiewowego badania słuchu. Jeżeli sam nie będzie mógł przeprowadzić takiego badania, skieruje dziecko do laryngologa.http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/problemy-ze-sluchem-u-dzieci-przyczyny-profilaktyka_35838.html
upośledzenie słuchu jest następstwem przebytych infekcji, głównie górnych dróg oddechowych. Nawet podczas banalnego kataru wysięk i obrzęk pojawiają się nie tylko w nosie, ale też w gardle

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/sluch-dziecka-czy-twoja-pociecha-dobrze-slyszy_37859.html
upośledzenie słuchu jest następstwem przebytych infekcji, głównie górnych dróg oddechowych. Nawet podczas banalnego kataru wysięk i obrzęk pojawiają się nie tylko w nosie, ale też w gardle i uchu środkowym

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/sluch-dziecka-czy-twoja-pociecha-dobrze-slyszy_37859.html
upośledzenie słuchu jest następstwem przebytych infekcji, głównie górnych dróg oddechowych. Nawet podczas banalnego kataru wysięk i obrzęk pojawiają się nie tylko w nosie, ale też w gardle i uchu środkowym

http://www.poradnikzdrowie.pl/ciaza-i-macierzynstwo/zdrowie-dziecka/sluch-dziecka-czy-twoja-pociecha-dobrze-slyszy_37859.html

W czwartek 31 października przybyli do nas specjaliści z Lubelskiego Centrum Słuchu i Mowy „SŁUCHMED”. Diagności przeprowadzili bezpłatne badanie słuchu urządzeniem OtoRead udostępnionym przez WOŚP. Badanie to było obojętnym dla zdrowia testem otoemisji DP, wykonywanym dla każdego ucha oddzielnie. Rodzice otrzymali wyniki, a dzieci naklejki i kolorowanki. Dziękujemy za badanie!


Poprawiony: sobota, 02 listopada 2013 09:18
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 

Tylko dla pracowników