Świeto Niepodległości w przedszkolu Email

 

Data 11 Listopada 1918 roku jest jedną z najważniejszych w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Dla przedszkolaka te pojęcia są abstrakcyjne. Więc jakże przybliżyć dziecku słowo patriotyzm lub przywiązanie do swej Ojczyzny? Już w przedszkolu poznajemy symbole narodowe, uczymy się hymnu, poznajemy bliższe i dalsze środowisko, spotykamy się z legendami – ocieramy się  o historię...

W tym roku przedszkolaki czynnie włączyły się w uroczystości związane z obchodami Święta Niepodległości. 8 listopada dzieci wzięły udział w akademii podczas której z pełną powagą zaśpiewały hymn Polski oraz bezbłędnie chórem odpowiadały na pytania zawarte w wierszu "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy.
Dzieci zaprezentowały samodzielnie wykonane symbole narodowe, recytowały wiersze oraz tańczyły poloneza. Białe koszule, powiewające chorągiewki i historia drogi do wolności państwa polskiego na długo zapadnie w pamięci przedszkolaków.

 

 

 

 

 

 

Poprawiony: niedziela, 17 listopada 2013 20:55
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 165 gości 

Tylko dla pracowników