Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej Email

W przedszkolu realizujemy i wdrażamy działania na rzecz bezpieczeństwa naszych dzieci. Dzieci powinny wiedzieć, jak zachować się w sytuacji zagrożenia oraz do kogo zwrócić się o pomoc, stąd też wizyta grup 5 i 6 -latków w Straży Pożarnej w Łęcznej. Przedszkolaków przywitali niezwykle gościnnie Panowie Strażacy, którzy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy i zaprezentowali wozy strażackie wraz z wyposażeniem. Dzieci miały okazję przymierzać hełm strażacki i umundurowanie, wchodziły do samochodów strażackich.Specjalnie dla dzieci był  pokaz zjazdu po rurze do akcji ratunkowej. Dużo emocji wśród przedszkolaków wzbudziło lanie wody z węży strażackich. Największą atrakcją było wywiezienie dzieci w koszu podnośnika na niedużą wysokość. Na koniec dzieci   zwiedziły "serce" straży pożarnej, czyli dyspozytornię.  Dzieci opuszczały Straż Pożarną pełne wrażeń i przekonania, że praca strażaków jest ciężka i niebezpieczna.

"Muchomorki" i "Słoneczka" podziękowały za wizytę pamiątkowym dyplomem.

Dziękujemy za gościnność. Szczególne podziękowania dla tatusia Michałka G. za pokazanie nam swojego miejsca pracy. 

Poprawiony: sobota, 10 maja 2014 17:53
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 93 gości 

Tylko dla pracowników