"Słoneczka" zwiedzają Port lotniczy Lublin - Świdnik Email

9 maja grupa 6 - latków dzięki uprzejmości i zaangażowaniu rodzica wybrała się na bezpłatną wycieczkę do Portu lotniczego Lublin - Świdnik. Wycieczka ta była zorganizowana z okazji 10 rocznicy członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Dużą atrakcją dla przedszkolaków był przejazd na lotnisko autobusem podmiejskim z Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Lublinie. W ramach powyższych wydarzeń MPK zorganizowało dla dzieci bezpłatny transport na lotnisko. Dzieci przywitał i oprowadzał po lotnisku Pan pracujący w Air Port Lublin. Przedszkolaki miały możliwość zwiedzenia najważniejszych pomieszczeń lotniska: terminalu pasażerskiego i halę odpraw (której nie mogliśmy fotografować). Dzieci zobaczyły, jak wygląda odprawa pasażerów, poznały zasady odprawy celnej. Ponadto widziały dwa najnowocześniejsze wozy strażackie, które spełniają najwyższe standardy europejskie. Oczywiście największą atrakcją było obserwowanie lądowania i startu samolotu. Nagrodzono pilota brawami za "posadzenie" maszyny na pasie startowym. Dzieci widziały także elektryczny pociąg wjeżdżający do terminalu, który łączy lotnisko z miastem Lublin. Dzieci otrzymały wiele pamiątek, podziękowały za wizytę słodkim prezentem.

Pragniemy serdecznie podziękować tacie Zuzi za zorganizowanie wycieczki i dostarczenie mnóstwa wrażeń, przeżyć i nowych doświadczeń.


 

Poprawiony: poniedziałek, 12 maja 2014 15:31
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 70 gości 

Tylko dla pracowników