Próbna ewakuacja przeciwpożarowa Email

19 maja w naszym przedszkolu miała miejsce próbna ewakuacja przeciwpożarowa. Celem tej akcji było nabycie przez dzieci i personel przedszkola umiejętności, właściwych zachowań w sytuacji zagrożenia. Zakres i przebieg działań został uzgodniony z Komendą Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęcznej oraz z Ochotniczą Strażą Pożarną w Łęcznej. Strażacy obserwowali jak uczestnicy ewakuacji na sygnał alarmowy opuszczają budynek wyznaczonymi wyjściami ewakuacyjnymi poza teren przedszkola. W próbnej ewakuacji wzięły udział wszystkie obecne w tym dniu dzieci oraz cały personel placówki. Cała akcja przebiegła prawidłowo. Wciągu kilku minut wszystkie sale przedszkolne i pomieszczenia administracyjno-gospodarcze pozostały puste, a dzieci i pracownicy bezpiecznie i sprawnie opuścili budynek. Po zakończeniu manewrów panowie strażacy  zademonstrowali sprzęt ratowniczy, udzielili cennych rad oraz opowiedzieli przedszkolakom o pracy w Państwowej Straży Pożarnej.  Nie brakowało także "zabaw" z wodą, strażacy pokazywali przedszkolakom jak obsługuje się węże strażackie i w jaki sposób gasi się pożar. Była to niesamowita frajda dla maluchów, gdyż prawie każdy z nich w tym wieku marzy, aby zostać strażakiem. Dziękujemy tatusiowi Zuzi - która, może być dumna ze swojego dzielnego taty strażaka.


Poprawiony: niedziela, 25 maja 2014 19:59
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Tylko dla pracowników