Międzyprzedszkolny "Quiz wiedzy ekologicznej" Email

21 maja nasze przedszkole zorganizowało  międzyprzedszkolny "Quiz wiedzy ekologicznej". Celem quizu było; kształtowanie postaw proekologicznych, zaprezentowanie na forum posiadanych wiadomości i umiejętności, integracja międzyprzedszkolna oraz okazja do wspólnej zabawy. Każde przedszkole było reprezentowane przez czworo dzieci 6-letnich. Na początku wszystkie przedszkola zaprezentowały swoje przygotowane piosenki lub wiersze związane z ekologią. Przedszkolaki w czasie quizu miały okazję do wykazania się wiedzą związaną z tematyką ekologiczną. Było wspólne rozwiązywanie krzyżówki, zagadki smakowe, test sprawnościowy "rzut kulą gazetową do kosza", praca z przeczytanym tekstem oraz zadania umysłowe- "Zabawy mądrej głowy". Wszystkie drużyny starały się zdobyć jak najwięcej punktów,wykazując przy tym dużo radości i zadowolenia ze wspólnej zabawy. Dodatkowo "Słoneczka" zrobiły gościom niespodziankę przedstawiając teatrzyk  ekologiczny. Był również słodki poczęstunek, który po takim dużym wysiłku umysłowym bardzo smakował. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

Dziękujemy za udział i miłą zabawę  dzieciom i Paniom z Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publicznego nr 3, Przedszkola Publicznego nr 4 oraz naszym przedszkolakom.

Rozstrzygnięty również został międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Przyroda wokół nas" zorganizowany przez nasze przedszkole. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody. Serdecznie gratulujemy!!!


Konkurs plastyczny oraz Quiz wiedzy ekologicznej odbyły się w ramach realizacji projektu  „Mali strażnicy przyrody" finansowanego ze środków z budżetu GMINY ŁECZNA.

Koordynatorzy: Małgorzata Wawryszuk, Urszula Pytka, Anna Gomuła-Dobosz.Poprawiony: niedziela, 08 czerwca 2014 20:19
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 65 gości 

Tylko dla pracowników