Warzywa i owoce z naszego ogródka Email

W ramach projektu "Mali strażnicy przyrody" na terenie przedszkola założyliśmy ogródek. A ponieważ nasze przedszkolaki bardzo lubią zdrową żywność dlatego same dbają o uprawę ekologicznych roślin. Już jesienią posadziliśmy maliny, truskawki natomiast wczesną wiosną posialiśmy buraczki, marchewkę, pietruszkę, kapustę, posadziliśmy także cebulkę, agrest, karczochy, pomidorki i ogórki. Przez cały czas dzieci wraz z paniami pielęgnowały roślinki, podlewały, usuwały chwasty i cierpliwie czekały aż pojawią się pierwsze owoce i warzywa. Opłaciło się, przedszkolaki już zajadają się  pyszną sałatą i szczypiorkiem, zrywają piękne czerwone truskawki po czym  samodzielnie przyrządzają z nich zdrowy koktajl. Już nie możemy doczekać się swojskich pomidorków i ogórków. Projekt "Mali strażnicy przyrody" ma na celu zaszczepienie w dzieciach zainteresowania zdrowym odżywianiem począwszy od uprawy, zbierania plonów kończąc na wspólnym przygotowaniu posiłków.
Projekt  „Mali strażnicy przyrody" finansowany jest ze środków pochodzących z budżetu GMINY ŁECZNA oraz Rady Rodziców Przedszkola Publicznego Nr 1 w Łęcznej. Dziękujemy.


Poprawiony: poniedziałek, 09 czerwca 2014 20:35
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 168 gości 

Tylko dla pracowników