"Dzień drzewa" w przedszkolu - spotkanie z pracownikiem Poleskiego Parku Narodowego. Email

Dnia 10 października w całej Polsce obchodzone jest "Święto Drzewa". W tym roku nasze przedszkole włączyło się do tej akcji.

Grupa "Muchomorki" zorganizowała spotkanie z pracownikiem Poleskiego Parku Narodowego. Zaproszone zostały grupy: "Krasnoludki" i "Słoneczka".

Odbyła się pogadanka dotycząca sadzenia drzew, a przede wszystkim konieczność dbania o to, by ich nie niszczono i bezmyślnie nie wycinano. Przedszkolaki oglądały slajdy ,, Ścieżki przyrodnicze" oraz ,, Bliskie spotkania z żółwiem". Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne z rodzicami sadzenie drzew i krzewów ozdobnych na placu przedszkolnym. Nowo zasadzone drzewka zostały podlane, a dzieci obiecały, że codziennie idąc do przedszkola, będą obserwowały ich rozwój.

Dzieci wiedzą już dlaczego sadzenie drzew jest tak ważne, czego potrzebują do życia oraz co nam dają drzewa.


Poprawiony: piątek, 24 października 2014 17:55
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 66 gości 

Tylko dla pracowników