Świętujemy ,,DZIEŃ GÓRNIKA" w naszym przedszkolu. Email

DZIEŃ  GÓRNIKA

3 grudnia w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika. Uroczystość ta zapisała się w kalendarz wydarzeń naszego przedszkola. Nasze przedszkolaki wzrastają w środowisku, w którym tata, wujek, dziadek są często górnikami, dlatego przykładamy szczególną uwagę do pielęgnowania tradycji związanych z obchodami Dnia Górnika. Dzieci z grupy ,,Muchomorki" przygotowały montaż słowno- muzyczny              ( wiersze, piosenki, tańce), poświęcony trudnej i niebezpiecznej pracy górników. Na uroczystość zaproszony został górnik z Kopalni Lubelski Węgiel Bogdanka, tatusiowie- górnicy oraz wszystkie dzieci z naszego przedszkola. Zaproszony górnik opowiedział dzieciom o pracy w kopalni. Przedszkolaki z zainteresowaniem i uwagą słuchały gościa.     Na zakończenie spotkania dzieci złożyły na ręce gości dyplomy ,, dla najsympatyczniejszego" górnika, upominki oraz życzenia z okazji Barbórki dla wszystkich górników z Bogdanki. Również gość miał miłą i słodką niespodziankę dla dzieci. Obdarował je pysznymi cukierkami.

Poprawiony: sobota, 06 grudnia 2014 10:21
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości 

Tylko dla pracowników