Jagódki w kąciku przyrody Email

Wiosna to doskonała pora roku, by rozbudzić zainteresowania dzieci zmianami zachodzącymi w przyrodzie. Stwarza bowiem sprzyjające warunki do prowadzenia obserwacji i poznania cyklu rozwojowego roślin oraz warunków potrzebnych do wzrostu. Przemiany zachodzące w przyrodzie tworzą sytuacje, które powodują zdziwienie, zaciekawienie, zainteresowanie, nasuwają wiele pytań i wniosków podczas prowadzonych przez dzieci doświadczeń.

Pewnego marcowego dnia nauczycielki zaplanowały wspólne urządzenie kącika przyrody. Dzieci siały rzeżuchę, sadziły cebulę, pietruszkę, pomidory, a także kasztany i żołędzie (może uda nam się wyhodować sadzonki drzew). Codziennie sprawdzamy, co dzieje się z naszymi roślinami, podlewamy i odstawiamy w ciepłe i słoneczne miejsce.

Z niecierpliwością czekamy na rzeżuchę i własny szczypiorek, będziemy nimi dekorowali kanapki. Na pewno wszystkim będą bardzo smakowały!

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 07:01
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 92 gości 

Tylko dla pracowników