Wycieczka do Magicznych Ogrodów Email

13 maja 2015 r. dzieci z grup „Skrzaty”, „Jagódki”, „Muchomorki”, „Słoneczka” wyjechały na wycieczkę do „ Magicznych Ogrodów” w Janowcu koło Kazimierza nad Wisłą.

Magiczne ogrody to 14 krain tematycznych wkomponowanych w piękny krajobraz w których zamieszkuje 30 interaktywnych, ruchomych figur pobudzających dziecięcą ciekawość i fantazję. To piękne miejsce z wieloma wyjątkowymi gatunkami drzew, kwitnących krzewów, pachnących kwiatów, szumiących wodospadów i strumieni. Wkomponowane w otoczenie place zabaw wyposażone są w urządzenia sprzyjające wspaniałej zabawie i poznawaniu przez dzieci nowych umiejętności. Przekraczając bramę „Magicznych Ogrodów” staliśmy się częścią niezwykle barwnego świata zamieszkałego przez tajemnicze istoty. Wróżka Smużka – nasza przewodniczka poprowadziła nas alejką wzdłuż pachnących drzew i krzewów do stałych mieszkańców ogrodu: smoków, skrzatów – Bulwiaków, magicznych ptaków i  psotnych Mordoli wykradających dynie olbrzymim Krasnoludom. Wielką atrakcją był przejazd kolejką przez Kwiatową Dolinę by poznać zamieszkałe tam ziemne skrzaty Bulwiaki i psotliwe włochate Mordole. Największą atrakcją była grota Czarnoksiężnika Arag do której trzeba było dotrzeć wąską kładką pośród smoków, bagien i dzikiej roślinności. Mroczysko to strefa w której trzeba zmierzyć się z własnym strachem. W mrocznej, bagnistej krainie pełnej jaszczur i jadowitych węży, Araga –władcę czarnej magii strzeże czterech szarych strażników. Tylko najdzielniejsi mogli tam wejść, inni zostali za bramą w obawie o własne bezpieczeństwo.

Wycieczka dostarczyła dzieciom mnóstwo wrażeń i niesamowitych doznań. Uśmiechnięte buzie dzieci najlepiej oddają atmosferę wycieczki.

Wycieczka została zorganizowana w ramach projektu ekologicznego na rok 2015 „Dbamy o przyrodę - uczymy się poprzez zabawę i działanie”.

Poprawiony: sobota, 16 maja 2015 05:52
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

Tylko dla pracowników