Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie Email

W dniu 19 maja 2015 roku przedszkolaki wraz z rodzicami z grup: "Krasnoludki" i "Motylki” wybrali się do Ogrodu Botanicznego w Lublinie. Pogoda nie zawiodła, było słonecznie, ciepłe promienie słońca towarzyszyły nam do końca wyprawy. Po ogrodzie oprowadzał Nas pan przewodnik. W interesujący sposób opowiadał o roślinach, które kolejno oglądaliśmy. Dzieci zwróciły szczególną uwagę na kasztanowca z jadalnymi kasztanami. Każdy z uczniów chciał znaleźć w trawie owoc tego ciekawego drzewa. Przeszliśmy również obok  kolekcji ziół, gdzie można było poczuć ich aromatyczny zapach. W  Ogrodzie  Botanicznym  rosną także drzewa  owocowe,  których dojrzałe  owoce mogliśmy  podziwiać. Duże zainteresowanie wzbudziło oglądanie roślin egzotycznych w szklarniach, między innymi dojrzałych cytrusów, palm i kaktusów. Nasz  spacer zakończyliśmy  ogniskiem  w  kawiarni ,, Baba Jaga”.  Przedszkolakom i rodzicom bardzo spodobała się wycieczka. Podczas wycieczki panowała miła oraz rodzinna atmosfera.

Poprawiony: piątek, 22 maja 2015 20:38
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 873 gości 

Tylko dla pracowników