Quiz ekologiczny Email

22 maja odbył się II Międzyprzedszkolny Quiz Ekologiczny. Uczestniczyły w nim 4-osobowe zespoły 6-latków z Przedszkola Publicznego nr 1, Przedszkola Publicznego nr 2, Przedszkola Publicznego nr 3 i Przedszkola Publicznego nr 4 w Łęcznej.

Celem quizu jest rozwijanie zachowań proekologicznych i umiejętności współdziałania u dzieci oraz integracja przedszkolna. Uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu z zakresu ekologii. Przedszkolaki swoją wiedzę i sprawności potwierdziły w różnorodnych zadaniach. Na początku każda grupa przedstawiła krótką informacje o działaniach podejmowanych w ich placówkach na rzecz ekologii. Następnie dzieci odpowiadały na wylosowane pytania związane z przyrodą. W innej konkurencji każde dziecko musiało rozpoznać warzywo lub owoc po dotyku. Swoją spostrzegawczością wzrokową przedszkolaki wykazały się w układaniu puzzli na czas. Było również zadanie polegające na segregacji śmieci z którym wszystkie grupy poradziły sobie wyśmienicie. Umiejętności ruchowo- taneczne przedszkolaki pokazały w improwizacji ruchowej do wysłuchanego utworu. Przebieg quizu uatrakcyjniła grupa 6-latków z naszego przedszkola wykonując utwór "Posprzątamy świat".

Na koniec był słodki poczęstunek i wspólne zdjęcie. Uczestnicy otrzymali nagrody i dyplomy.

Nagrody zostały zakupione w ramach projektu "Strażnik Przyrody".

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną zabawę.

Poprawiony: niedziela, 14 czerwca 2015 07:54
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 2539 gości 

Tylko dla pracowników