Dzieciństwo bez próchnicy Email

Dzieciństwo bez próchnicy” – udział w największym ogólnopolskim programie profilaktyki i edukacji stomatologicznej .

Dnia 2 czerwca 2015r dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przed Edukatorów ogólnopolskiego projektu „Dzieciństwo bez próchnicy” . Podczas spotkania z Edukatorami dzieci dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na ząbki, a także jak prawidłowo o nie dbać, by były zdrowe. Dzięki pokazowi prawidłowego mycia zębów, przedszkolaki mogły samodzielnie utrwalić zdobyte wiadomości. Każde dziecko biorące udział w zajęciach otrzymało zestaw: szczoteczkę, pastę do zębów i kalendarzyk mycia zębów.

Okazało się, że mycie zębów to nie taka prosta sprawa.

Również, w tym dniu dla chętnych Rodziców Edukatorzy przeprowadzili szkolenie na temat zachowań prozdrowotnych oraz profilaktyki chorób jamy ustnej u dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim Rodzicom za poświęcony czas i udział w realizowanym projekcie, którego celem jest zmniejszenie nasilenia i występowania próchnicy zębów u małych dzieci.

Projekt „ Dzieciństwo bez próchnicy” jest współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Współfinansowanie krajowe dla projektu zapewnia Ministerstwo Zdrowia.

Więcej wiadomości na stronie projektu pod adresem www.zebymalegodziecka.pl

Poprawiony: czwartek, 25 czerwca 2015 20:51
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Tylko dla pracowników