"Rodzic Ekspert": Spotkanie z pielęgniarką – mamą Ewy Email

1 października 2015 r. grupę Słoneczek odwiedziła pani Ania, która pracuje jako pielęgniarka.

Podczas spotkania dzieci miały okazję dowiedzieć się więcej o trudnym zawodzie pielęgniarki, pokonać lęk przed zabiegami medycznymi, a przede wszystkim wzbogacić i utrwalić swoje wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak należy ubierać się odpowiednio do pogody, jak właściwie się odżywiać i zachęcała do aktywnego stylu życia.

Dzieci udzielając odpowiedzi na pytania gościa wykazały się bardzo dużą wiedzą na temat zdrowia i higieny. Pani pielęgniarka zademonstrowała nam niektóre proste zabiegi, np. założenie opatrunku, mierzenie ciśnienia. Mogliśmy również zobaczyć, w co wyposażona jest ogromna torba pielęgniarki. Demonstracja stetoskopu i możliwość wysłuchania bicia swojego lub kolegi serca budziła w nas zainteresowanie, natomiast strzykawka (choć bez igły i w opakowaniu) - lęk. Nasz gość przygotował dla przedszkolaków niespodzianki - plasterki opatrunkowe i słodkie galaretki. Ewunia była bardzo dumna z mamy i bardzo się cieszyła z jej wizyty w przedszkolu.

Bardzo dziękujemy Pani Ani za przekazaną dzieciom wiedzę i poświęcony czas.

Chętnych Rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć przedszkolakom o swoim zawodzie prosimy o kontakt z wychowawczyniami grupy.

Poprawiony: poniedziałek, 05 października 2015 19:23
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 75 gości 

Tylko dla pracowników