Jesteśmy bezpieczni na drodze - wycieczka na skrzyżowanie Email

Zgodnie z  tygodniową tematyką zajęć nasza grupa wyruszyła na wycieczkę na skrzyżowanie ulic.

Po drodze dzieci obserwowały z wielką uwagą ruch uliczny, nazywały poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim uczyły się zasad obowiązujących na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej. Aby uzyskaną w przedszkolu wiedzę zastosować w praktyce przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Nawet kierowcy wykazali się dużą cierpliwością, ponieważ spokojnie i z uśmiechem czekali aż liczna grupa przedszkolaków przejdzie przez ulicę. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku - jego prawą stroną.

Poprawiony: piątek, 16 października 2015 16:47
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 171 gości 

Tylko dla pracowników