Projekty ekologiczne zrealizowane w 2015 r. Email

Przedszkole Publiczne nr 1 w Łęcznej w 2015r. zrealizowało projekt działań ekologicznych „Dbamy o przyrodę - uczymy się poprzez działanie i zabawę" -  edukacja dzieci w wieku przedszkolnym w ramach zadania pod wspólną nazwą: "Edukacja ekologiczna w Gminie Łęczna" współfinansowanego przez WFOŚ i GW w Lublinie  (umowa dotacji nr 110/2015/D/EE z dnia 28.04.2015r.)

Celem projektu było wyrobienie nawyku dbania o przyrodę i szacunku do środowiska, a także zwrócenie uwagi na walory życia zgodnego z naturą.

Działania miały szeroki zasięg i obejmowały: dzieci z naszego przedszkola, nauczycieli, rodziców, a także dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2, 3, 4 w Łęcznej.  W ramach projektu zorganizowano wycieczkę, konkursy: plastyczne, wiedzy ekologicznej, spotkania edukacyjne z ciekawymi ludźmi.

Kolejny projekt, który został zrealizowany w 2015 roku  nosił nazwę "Dbamy o przyrodę - uczymy się poprzez działanie i zabawę - Urządzanie terenów zieleni w gminie Łęczna"- (umowa dotacji nr 87/2015/D/OP z dnia 16.04.2015 r). W ramach projektu podejmowano działania ekologiczne podnoszące świadomość przyrodniczą i odpowiedzialność dzieci i dorosłych za stan środowiska takie jak: sadzenie drzew i krzewów na terenie przedszkola, wysiew i sadzenie warzyw, owoców w ogródku przedszkolnym, odpowiednia pielęgnacja, podlewanie, usuwanie chwastów, zbiór plonów kończąc na wspólnym przygotowaniu posiłków.

Realizacja zadań możliwa była dzięki wsparciu projektów przez Urząd Gminy Łęczna,  Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Radę Rodziców Przedszkola Publicznego nr 1 w Łęcznej.


Poprawiony: niedziela, 25 października 2015 12:32
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Tylko dla pracowników