Email

PROGRAMY OBOWIĄZUJĄCE
W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

"Od przedszkolaka do pierwszaka" - Iwona Broda

Programy własne:

Program profilaktyki logopedycznej - "Mówię wyraźnie" - autorka: M. Wawryszuk

Program edukacji zdrowotnej - "Lepiej zapobiegać niż leczyć" - autorki: U. Pytka, B. Wiśniewska

Program edukacji czytelniczej - "Czytajmy razem" - autorki: A. Gomuła-Dobosz, K. Gańska

Program kółka tanecznego - "Roztańczone jedyneczki" - autorki: A. Mokijewska-Sadło, K. Gańska

Program edukacji przyrodniczej- "Ciekawe dlaczego" - autorki: A. Mokijewska-Sadło, B. Wiśniewska

"Twórczy przedszkolak" - autorka: A. Dubaj

Projekty edukacyjne:

"Ekomatematyka" - autorki: M. Jaszuk, W. Ładniak

"Dzieci kontra śmieci" - projekt ekologiczny - autorki: A. Gomuła-Dobosz, A. Dubaj, M. Wawryszuk, A. Mokijewska-Sadło

"Alkohol - wróg ogniska domowego" - projekt profilaktyczny - autorki: U. Pytka, B. Wiśniewska, W. Ładniak, A. Bukszyńska

"Zadanie dla przedszkola" - autor A. Borkowska, projekt realizowany jest w grupie dzieci 5-letnich "Słoneczka" - koordynatorzy: A. Dubaj, A. Gomuła-Dobosz

Innowacja pedagogiczna:

Przyjaciele Zippiego - międzynarodowy program promocji zdrowia psychicznego dla dzieci 5-8 letnich - koordynatorzy: A. Gomuła-Dobosz, O. Kosakowska

Ponadto:

Przedszkolny Program Edukacji Antytytoniowej "Czyste Powietrze Wokół Nas"

Program adresowany jest do dzieci przedszkolnych, z udziałem rodziców i opiekunów. Stanowi pierwsze ogniwo w cyklu programów antytytoniowych. Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi.

"Akademia Aquafresh" - ogólnopolski program edukacji zdrowotnej koncentrujący się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. W ramach realizacji programu dzieci 3-6 letnie myją w przedszkolu ząbki.


Inne

W swojej pracy wykorzystujemy również elementy programów takich jak: w zakresie edukacji matematycznej - „Dziecięca matematyka”, który został opracowany przez prof. dr hab. E. Gruszczyk - Kolczyńską i mgr E.Zielińską. Metoda Dobrego Startu została opracowana przez prof. Martę Bogdanowicz na wzór francuskiej Metody Le Bon Depart. Założeniem Metody Dobrego Startu (MDS) jest jednoczesne rozwijanie funkcji językowych, funkcji spostrzeżeniowych: wzrokowych, słuchowych, dotykowych, kinestetycznych i motorycznych oraz współdziałania miedzy tymi funkcjami.

Poprawiony: sobota, 03 marca 2018 11:46
 

NASZE GRUPY

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 118 gości 
mod_vvisit_counterDzisiaj1659
mod_vvisit_counterW tym tygodniu4716
mod_vvisit_counterW tym miesiącu27115
mod_vvisit_counterWszystkich1623848