„Inny – nie znaczy gorszy” - zajęcia z cyklu „Bajkoterapia dla przedszkolaka” Email

Co mamy podobnego, a co nas różni? Czy chcielibyśmy coś zmienić w swoim wyglądzie? Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów z bajkoterapii, które odbyły się w dniu 1 czerwca w Oddziale dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyły dzieci z grupy „Słoneczka”.

Termin i temat spotkanie nie był przypadkowy. Obchodzony Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby porozmawiać o inności i akceptacji siebie. Celem zajęć było wyjaśnienie dzieciom, że bycie innym nie oznacza bycie kimś gorszym.

Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie „Elmer”. Tytułowy bohater to słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, który pewnego dnia zastanawiał się czy być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie?

Przedszkolaki opowiadały o swoim wyglądzie – podobieństwach i różnicach. Podczas warsztatów przedszkolaki miały także za zadanie pokolorować Elmera – słonia w kratkę. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy balonik .

Miejmy nadzieję, że dzisiejsze warsztaty pozwoliły dzieciom zrozumieć, że każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy.

Bardzo dziękujemy Pani Basi za zaproszenie.

 

 

 

Co mamy podobnego, a co nas różni?

Czy chcielibyśmy coś zmienić w swoim wyglądzie?

Na te i inne pytania szukaliśmy odpowiedzi podczas warsztatów z bajkoterapii, które odbyły się w dniu 1 czerwca w Oddziale dla Dzieci. W zajęciach uczestniczyłydzieci z grupy „Słoneczka”.

Termin i temat spotkanie nie był przypadkowy. Obchodzony Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby porozmawiać o inności i akceptacji siebie. Celem zajęć było wyjaśnienie dzieciom, że bycie innym nie oznacza bycie kimś gorszym.

Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie „Elmer”. Tytułowy bohater to słonik w kratkę zabawiający całą dżunglę, który pewnego dnia zastanawiał się czy być innym w stadzie to przywilej czy utrapienie?

Przedszkolaki opowiadały o swoim wyglądzie – podobieństwach i różnicach.

 

 

Podczas warsztatów przedszkolaki miały także za zadanie pokolorować Elmera – słonia w kratkę.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało kolorowy balonik .

Miejmy nadzieję , że dzisiejsze warsztaty pozwoliły dzieciom zrozumieć, że każdy z nas jest inny i przez to wyjątkowy.

Bardzo dziękujemy Pani Basi za zaproszenie.

Poprawiony: czwartek, 09 czerwca 2016 13:47
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Tylko dla pracowników