"Przyjaciel zwierząt" - spotkanie z lekarzem weterynarii Email

15 czerwca w naszym przedszkolu zostało zorganizowane spotkanie z lekarzem weterynarii w ramach zaplanowanych zadań projektu ekologicznego.

Pan weterynarz przyszedł ze swoim zwierzątkiem - kotem. Spotkanie rozpoczęło się od ważnych i ciekawych informacji na temat zwierząt domowych, wygląd, cechy charakterystyczne, upodobania zwierząt. i ich choroby. Dzieci mogły zobaczyć w próbówkach pasożyty, które najczęściej atakują zwierzęta. Następnie Pan doktor opowiedział o pracy weterynarza. Przedszkolaki dowiedziały się co zawiera torba lekarska, czyli jaki sprzęt oraz jaki jest strój lekarza weterynarii. Ciekawostką było również dobieranie narzędzi lekarskich do wielkości zwierząt. Końcowa część spotkania była bardzo ekscytująca, ponieważ przedszkolaki oglądały badanie kota Pana doktora. Wszystkie grupy zdały "egzamin" z wiedzy o zwierzętach domowych i otrzymały nagrody- naklejki i ołówki oczywiście z wizerunkiem zwierząt.

Przedszkolaki podziękowały za wizytę wykonanym "Podziękowaniem".

W imieniu przedszkolaków dziękujemy Panu Piotrowi Biełuszko za ciekawe i pouczające spotkanie.

Poprawiony: poniedziałek, 20 czerwca 2016 16:08
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości 

Tylko dla pracowników