Wycieczka do Ogrodu Botanicznego w Lublinie Email

22-06-2016 r. przedszkolaki z grup: "Motylki", "Muchomorki", "Skrzaty" oraz "Jagódki" były na wycieczce w Ogrodzie Botanicznym w Lublinie.

Dzieci poznały bogactwo flory nie tylko z Polski, ale również z Europy, Ameryki Płn. i Azji. Ogród istnieje od 1965 roku i zajmuje około 25 hektarów. Przedszkolaki dowiedziały się od oprowadzających nas przewodników, że W Ogrodzie Botanicznym cały czas wprowadzane są różne zmiany w sposobie ekspozycji ogrodowych oraz dokonuje się szereg inwestycji i remontów, które zmieniają Ogród.Kolekcje Ogrodu liczą ponad 1600 gatunków drzew i krzewów, ponad 3300 roślin zielnych rosnących w gruncie oraz ok. 1600 gatunków roślin szklarniowych. Wycieczka ta to doskonała lekcja z zakresu poszerzenia wiedzy przyrodniczej i ekologicznej małych przedszkolaków.

Wyjazd był finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie w ramach projektu ekologicznego "Eko-Przedszkolaki".

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 17:15
 

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości 

Tylko dla pracowników