KUBUSIOWI PRZYJACIELE NATURY Email

Program „Kubusiowi Przyjaciele Natury” to jeden z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli, organizowany przez markę Kubuś.

Celem programu skierowanego do przedszkolaków w całej Polsce jest nauka o otaczającym świecie, przyrodzie i jej darach, poznanie zasad zdrowego żywienia  oraz zachęcenie dzieci do dbania o środowisko naturalne. W ramach programu nasze przedszkole realizuje wybrane działania ekologiczne na podstawie przesłanych bezpłatnych materiałów edukacyjnych. Przedszkolaki poznają zwierzęta i rośliny, uczą się dbać o naturę, a także doceniać rolę warzyw i owoców w prawidłowej diecie. Wszystkie przedszkola, które zgłosiły się do programu i zrealizowały scenariusze lekcyjne zawarte w materiałach otrzymują Certyfikat potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.

Bohaterem wszystkich materiałów programu jest Kubuś, który pokazuje dzieciom piękno natury i uczy, jak ją chronić. Najmłodsi mogą przenieść się z Kubusiem we wspaniały świat wyobraźni, a przeżywając rozmaite przygody, dzieci poznają rośliny i zwierzęta, uczą się szacunku i ekologicznych zachowań: jak zachowywać się na łonie natury, jak ważna jest segregacja śmieci i dokładne zakręcanie kranu, a także jak zdrowo się odżywiać jedząc codziennie 5 porcji warzyw, owoców lub soku.

Koordynatorem programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w naszym przedszkolu jest pani Anna Mokijewska-Sadło.

Poprawiony: sobota, 04 lutego 2017 20:54

mod_vvisit_counterWszystkich1166217