WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA Email

Projekt "WĘDRUJĄCA KSIĄŻKA"

 


Akcja pod nazwą „Uwolnij książkę” lub „Wędrująca książka” to akcja ,gdzie jej uczestnicy znajdują książki w wielu niezwykłych bo nietypowych, dla książki, miejscach: na przystankach autobusowych, w urzędach, parkach i na dworcach. Idea akcji narodziła się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych.

 

Celem jest przekonanie ludzi, że czytanie jest fajne, a dzielenie się książkami lepsze od ich posiadania.

Projekt „Wędrująca książka” odnosi się do obszaru 3 – Wspomaganie rozwoju mowy oraz innych umiejętności komunikacyjnych dzieci oraz obszaru 14 – Kształtowanie gotowości do nauki czytania i pisania, Podstawy programowej wychowania przedszkolnego

Cele główne projektu:
– rozwijanie zainteresowań czytelniczych,
– rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej,
– rozwijanie kompetencji komunikacyjnych,
– wzbogacanie słownika biernego i czynnego,
– budzenie szacunku wobec cudzej własności.

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Tak więc bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika można uczestniczyć w wymianie książek - wędrówce książki od domu do domu czytelnika. Dzięki temu, że to dzieci same tworzą naszą biblioteczkę, chętniej sięgają po książki w wolnych chwilach i korzystają ze zbioru również na miejscu. Książki do tej pory nie zawsze dostrzegane, obecnie cieszą się dużą popularnością, a na niektóre egzemplarze trzeba nawet czekać w kolejce.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje następujący regulamin:

* Do biblioteki mam wolny dostęp i książkę wybieram sobie sam.
* Wypożyczam jedną książkę na tydzień.
* W przypadku zgubienia, zniszczenia książki zastępuję puste miejsce po niej inną książką.
* Jestem odpowiedzialny za książkę, szanuję ją, nie wydzieram kartek, nie zaginam rogów, uważam, aby jej nie poplamić.
* Pamiętam o terminowym zwrocie książki do kącika.

Organizatorami i koordynatorami projektu są
p. Agnieszka Dubaj i p. Anna Gomuła Dobosz.

Cele główne projektu: – rozwijanie zainteresowań czytelniczych, – rozbudzanie twórczości i fantazji dziecięcej, – rozwijanie kompetencji komunikacyjnych, – wzbogacanie słownika biernego i czynnego, – budzenie szacunku wobec cudzej własności

Do udziału w przedsięwzięciu zapraszamy dzieci i rodziców z naszego przedszkola. Tak więc bez konieczności zapisu do biblioteki, bez kart czytelnika można uczestniczyć w wymianie książek - wędrówce książki od domu do domu czytelnika. Dzięki temu, że to dzieci same tworzą naszą biblioteczkę, chętniej sięgają po książki w wolnych chwilach i korzystają ze zbioru również na miejscu. Książki do tej pory nie zawsze dostrzegane, obecnie cieszą się dużą popularnością, a na niektóre egzemplarze trzeba nawet czekać w kolejce.

Podczas wypożyczania książek obowiązuje następujący regulamin:

*Do biblioteki mam wolny dostęp i książkę wybieram sobie sam. *Wypożyczam jedną książkę na tydzień. *W przypadku zgubienia, zniszczenia książki zastępuję puste miejsce po niej inną książką. *Jestem odpowiedzialny za książkę, szanuję ją, nie wydzieram kartek, nie zaginam rogów, uważam, aby jej nie poplamić. *Pamiętam o terminowym zwrocie książki do kącika.

Organizatorami i koordynatorami projektu są p. Agnieszka Dubaj i p. Anna Gomuła Dobosz

Poprawiony: poniedziałek, 13 marca 2017 20:17
 

NASZE GRUPY

mod_vvisit_counterDzisiaj1091
mod_vvisit_counterW tym tygodniu25524
mod_vvisit_counterW tym miesiącu63897
mod_vvisit_counterWszystkich1926114

Liczba przeglądających

Naszą witrynę przegląda teraz 411 gości 

Tylko dla pracowników