Wesołe paluszki - zabawy z językiem migowym

Utworzono dnia 23.10.2023

W tym roku w starszych grupach wprowadzona została innowacja pedagogiczna pt.: "Wesołe paluszki - zabawy z językiem migowym". Podczas tych zajęć dzieci poznają gesty i znaki z Polskiego Języka Migowego (PJM) będącego naturalnym językiem osób niesłyszących. Zajęcia te maja na celu przybliżyć dzieciom wiedzę na temat kultury osób Głuchych. Dzięki nauce języka migowego rozwijamy u dzieci wrażliwość w stosunku do osób niepełnosprawnych- w tym przypadku osób niesłyszących i słabosłyszących. Dodatkowo zajęcia wpływają na rozwój motoryki małej i dużej, wspomagają kreatywne myślenie, zapamiętywanie i logiczne myślenie, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową, poszerzają horyzonty, budują pewność siebie oraz pozwalają poznać nowy język obcy.

Wesołe paluszki - zabawy z językiem migowym

Utworzono dnia 23.10.2023, 22:30