Przedszkolaki zdrowo jedzą

Utworzono dnia 05.10.2021

W grupie Jagódki odbyły się zajęcia na temat zdrowych produktów żywnościowych. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć i wybrać spośród stosu „pustych przekąsek” te, po które mogą sięgać bez szkody dla ich zdrowia.

Żywienie dzieci staje się coraz większym kłopotem. Jednym z głównych problemów jest dobrostan i wszechobecna przetworzona żywność dostępna na wyciągnięcie ręki. Łatwo wpaść w pułapkę korzystania z oferty w sklepie.

Każdy chce dać dzieciom co najlepsze – więc sięgamy po kolorowe serki, dziecięce parówki, pakowane mini bułeczki maślane, czy wędlinki w kształcie misia, nie mówiąc już o kolorowych cukierkach i chipsach. Niestety odchodzimy od prostych, sprawdzonych rozwiązań i stajemy się ofiarami marketingu.

Z drugiej strony nasze dzieci mniej się ruszają, nawet jeśli są aktywne, to na zajęciach w przedszkolu czy zajęciach dodatkowych po szkole. Nie biegają po podwórku całymi dniami. Efekt jest taki, że dzieci siedzą – z telefonami, tabletem, przed komputerem. Skutkiem tego jest fakt, że wśród polskich ośmiolatków 1/3 ma nadwagę. Co ósme dziecko w naszym kraju ma nadciśnienie, przypadłość, na którą do niedawna chorowały osoby w wieku starszym.

Czas to zatrzymać!

Rodzina powinna być pierwszym dietetykiem i ekspertem w dziedzinie zdrowego żywienia oraz zachowań prozdrowotnych. Dzieci uczą się przecież głównie przez obserwacje i naśladowanie.

Przedszkolaki zdrowo jedzą

Utworzono dnia 05.10.2021, 20:53